Mészáros Lőrinc lecsúszott a hatalmas horvát agrárcég megszerzéséről
A Fortenova inkább hazai vevőnek értékesíti agrárvállalkozásait.
A Fortenova inkább hazai vevőnek értékesíti agrárvállalkozásait.
A Fortenova-csoportért kínált összeg a horvát érdeklődők ajánlatának bő másfélszerese, de messze meghaladja a cégcsoport piaci értékét is. A háttérben horvátországi termőföldek hasznosítása is felsejlik.
Az elemzői várakozásnál jobban, 0,5 százalékkal nőtt a horvát bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva – közölte első gyorsbecslése alapján a horvát statisztikai hivatal pénteken. Az elemzők 0,1 százalékot vártak. Ez a második negyedév egymás után, hogy nőtt a GDP.
Horvátország gazdaságilag nem volt felkészülve az európai uniós tagságra, mert magas költségvetési hiánnyal küzd – mondta Slavko Linic horvát pénzügyminiszter az al-Dzsazíra arab hírtelevíziónak adott interjújában hétfőn.
Horvátország gazdasága 1,5 százalékkal zsugorodott idén az első három hónapban éves összehasonlításban. A csökkenés üteme mérséklődött a tavaly utolsó negyedévi 2,3 százalékhoz képest – közölte az ország statisztikai hivatala szerdán.
Tovább gyengült a horvát gazdaság teljesítménye a tavalyi negyedik negyedévben a horvát statisztikai hivatal (HDZS) legfrissebb becslése szerint.
Jóváhagyta Horvátország jövő évi költségvetésének tervezetét a horvát kormány, a büdzsé tervezett hiánya a GDP 3,1 százaléka.
Horvátországban tovább zsugorodott a gazdaság a második negyedévben az elemzők várakozása szerint.
A horvát hazai össztermék (GDP) 1,3 százalékkal zsugorodott az idei első negyedévben a tavalyi azonos időszakhoz képest.
Horvátország gazdasága az idén stagnál, jövőre várhatóan zsugorodik, miután az euróövezet recesszióba kerül - jelzi a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn ismertetett előrejelzésében.
Az idei horvát költségvetési terv az államháztartási deficit mérséklődésével számol, kiadáscsökkentést és áfa-emelést is tartalmaz.
Az új horvát bal-közép kormány mintegy 5-9 milliárd kunás (204-367 milliárd forint), azaz a GDP 1,5-2,5 százalékát kitevő kiadáscsökkentést tervez jövő évi költségvetésében - mondta Slavko Linic pénzügyminiszter szerdán.
A politikai, az üzleti és a nacionalista kártyát egyaránt kijátsszák a Mol ellen Horvátországban. A vádak mögötti valóságos kérdés: többségi tulajdon híján miként szerzett irányítást a magyar multi az INA-ban?
Az irányadó eurókamatcsere-hozam (midswaps) felett várhatóan 300 bázispontos hozamfelárral tudja értékesíteni most piacra dobott, hétéves lejáratú eurókötvényét Horvátország.
A Vecernji list című horvát napilap arról számolt be, hogy tízmillió eurós vesztegetéssel vádolják Hernádi Zsoltot Horvátországban. A tét aligha a Mol elnök-vezérigazgatójának becsülete, hanem az INA olajtársaság feletti ellenőrzés és a politikai haszonszerzés. Mindenesetre a hírre mintegy 4 százalékot esett a Mol-részvények ára a Budapesti Értéktőzsdén.
A horvát bruttó hazai termék 1,2 százalékkal zsugorodott 2010-ben – derül ki a horvát Állami Statisztikai Hivatal csütörtöki közléséből.
Ljubo Jurcic horvát közgazdász szerint az INA olajvállalat privatizálása az ország szuverén döntése volt, a külföldi befektető elfogadta a szabályokat, a kondíciókat pedig utólag módosítani nem lenne szerencsés lépés.
Horvátország bruttó hazai terméke (GDP) 2,5 százalékkal csökkent az idei második negyedévben a tavalyi év azonos időszakához képest. Az első negyedévben is 2,5 százalékkal hanyatlott a GDP.
Továbbra is csökkenést mutatott az ipari termelés Horvátországban áprilisiban a bel- és külföldi kereslet pangása miatt, a visszaesés nagyobb volt, mint márciusban.